- Domov
- >
- Mednarodno sodelovanje
Mednarodno sodelovanje
Mednarodno sodelovanje
Preko študijskih programov na navedenih izobraževalnih in znanstvenih področjih je univerza vpeta v evropske in širše mednarodne visokošolske prostore tako, da pospešuje izmenjave študentov in profesorjev s partnerskimi univerzami v tujini, da izvaja s slednjimi skupne študijske programe preko oblik transnacionalnega visokošolskega izobraževanja in da sodeluje pri mednarodnih znanstvenih projektih.
Nova univerza
PIC koda: 906996270
OID koda: E10256013
Erasmus ID koda: SI NOVA-GO07
Erasmus univerzitetna listina: Erasmus Charter for Higher Education 2021-2027
Izjava o politiki Erasmus: Erasmus policy statement
Vse postopke izvajanja mednarodne mobilnosti študentov in osebja Nove univerze in njenih članic na univerzah in podjetjih v tujini ter tujih študentov in osebja na NU v okviru programa Evropske komisije Erasmus+ ureja Pravilnik Nove univerze in njenih članic o mobilnosti Erasmus+.
Kontakt
Telefon: +386 5 934 47 65
E-mail: international@nova-uni.si
Erasmus+
Erasmus+ program Nove univerze se trenutno izvaja na ravni članic, ki so obstoječe nosilke Erasmus univerzitetnih listin (ECHE) 2014 – 2020. Nova univerza je konec leta 2020 uspešno pridobila novo Erasmus univerzitetno listino (ECHE 2021-2027), ki bo veljala tudi za vse njene članice v sklopu novega programskega obdobja Erasmus+ 2021 – 2027.
Erasmus univerzitetna listina (ECHE) predstavlja splošni okvir oz. predpogoj evropskega sodelovanja znotraj Erasmus aktivnosti na področju terciarnega izobraževanja.
Listino upravičeni instituciji, ki je akreditirana s strani matične države za izvajanje programov terciarnega izobraževanja (splošnega in/ali poklicnega), podeli Evropska komisija in postavlja osnovne principe in minimalne zahteve za sodelovanje v Erasmus aktivnostih. Te principe in zahteve morajo spoštovati in izpolnjevati vse institucije, ki jim je listina dodeljena in sodelujejo v Erasmus aktivnostih (so pridobile sredstva za individualno mobilnost na nacionalnem razpisu ali so bile uspešne pri prijavi projekta).
Koordinacijo Erasmus+ programa izvaja Mednarodna pisarna Nove univerze, ki deluje v sklopu Centra za karierni razvoj in mednarodno mobilnost Nove univerze. Na fakultetah članicah pri izvajanju programa sodelujejo Erasmus+ koordinatorji.
ERASMUS+ RAZPISI
Razpis za mobilnosti študentov z namenom ŠTUDIJA za študijsko leto 2021/2022 in 2022/2023
Obrazec »Prijava na razpis za mobilnosti študentov za študij v okviru programa Erasmus+«
Razpis za mobilnosti študentov za namene PRAKSE za študijsko leto 2021/2022 in 2022/2023
Obrazec »Prijava na razpis za mobilnosti študentov za prakso v okviru programa Erasmus+«
REZULTATI IZBORA: Sklep o izboru študentov – razpis 2021/2022_2022/23
Jean Monnet Chair
Koordinator: Nova univerza, Slovenija
Vodja projekta: prof. dr. Matej Avbelj
O projektu:
Projekt Jean Monnet Chair (JMC) je posvečen pluralizmu v Evropski uniji (PluralEU), kot del Erasmus+ programa Jean Monnet Action na področju visokega šolstva in raziskovanja (ERASMUS-JMO-2022-CHAIR).
Osrednji cilj Jean Monnet Chair projekta na temo pluralizma v Evropski uniji je prispevati k spremembi trenda zatona etosa pluralizma v EU. To je mogoče doseči s spodbujanjem aktivnega državljanstva in evropske demokratične identitete. Ta pa se ne more razviti v odsotnosti ustreznega poznavanja delovanja EU. S tem ciljem bo Jean Monnet projekt primer dobre prakse na področju izobraževanja, strokovnega in osebnega razvoja posameznikov, ki delujejo v izobraževalnem sektorju; še posebej pa mladih v državah članicah EU ter na zahodnem Balkanu.
Predstavljeni splošni cilji Jean Monnet Chair projekta bodo doseženi tako, da bo projekt razdeljen na tri nosilne stebre: izobraževalni, raziskovalni in civilnodružbeni steber. Prvi in drugi steber bosta spodbujala strokovno in znanstveno odličnost, tretji pa bo prispeval k razvoju aktivnega evropskega državljanstva in k spodbujanju demokratične identitete EU. Na ta način bo naš projekt tesno sledil smernicam Erasmus+ programa, katerih cilj je krepiti sodelovanje pri demokratičnem življenju v Uniji, poglabljanje skupnih vrednot ter pospeševanje civilnodružbenega delovanja. Vse to se bo uresničevalo v okviru akreditiranih študijskih programov na Novi univerzi v obliki treh obveznih in enega izbirnega predmeta. Ti bodo s pomočjo omiljene sokratske metode in poučevanja v kontekstu prispevali h kritičnemu razumevanju javnih zadev Evropske unije v najširšem smislu.
Jean Monnet Modul
Jean Monnet moduli (JM Modules) so krajši programi poučevanja, tečaji ali posamezni predmeti s področja evropskih študij, ki se izvajajo na visokošolskih institucijah in nudijo podporo raziskovalni dejavnosti.
Koordinator: Nova univerza, Slovenija
Vodja projekta: prof. dr. Jernej Letnar Černič
Trajanje projekta: 1. oktober 2022–30. september 2025
Naziv projekta: Jean Monnet Module: EU Human Rights and Business Law
O projektu:
Human Rights and Business falls within one of the priorities of the European Union (EU) and its member states. This Jean Monnet module will provide teaching, academic events, police events, and deliverables in the field of EU Human Rights and Business Law. Its aim is to fill the gap in higher education in Slovenia by providing the first full-fledged course on EU human rights and business law in Slovenia. Business and human rights have been in the last decades under-developed in Central and Eastern European Member States of the EU. Only a few states in the region have adopted National Action Plans on Business and Human Rights. The aim of the EU Human Rights and Business Law Jean Monnet Module is to build and develop capacity by providing teaching and events and producing deliverables
in the field of the EU’s human rights and business standards to higher education students, but also through additional events and dialogues with public officials, and business and civil society representatives. As such, it will develop the capacity to internalize the EU’s human rights and business law in business operations. It will create the first university course on EU human rights and business law for students at Slovenian higher education institutions. As such, it will create unique opportunities for higher education students in the field of European studies, which would not normally encounter courses on the EU’s business and human rights. Additionally, the course will open also for individuals and policymakers working in public administration, and civil and private sectors. The course, therefore, aims to encourage and stimulate the promotion of knowledge in businesses and governments. As such, it aims to encourage dialogue about the EU Human Rights and Business standards in the public and private sectors in Slovenia. The module will therefore aim to propel the creation of similar courses at other higher education institutions in Slovenia.